به گزارش تجارت‌نیوز، واریز سود سهام عدالت روز گذشته آغاز شد و قرار بود کل مبلغ سود سهام عدالت به حساب همه‌ مشمولان واریز شود.

امروز وزیر امور اقتصادی و دارایی از خاتمه پرداخت سود سهام عدالت به حدود ۴۵ میلیون نفر از دارندگان سهام عدالت خبر داد. بر اساس گفته خاندوزی، واریز سود سهام عدالت از ۲۱ اسفند ماه آغاز شد و امروز ۲۲ اسفند به پایان رسید.

در حالی وزیر اقتصاد از پایان واریز سود سهام عدالت می‌گوید که سیاری از سهامداران از عدم دریافت سود می‌گویند. برخی دیگر نیز نسبت به مبلغ پایین سود اعتراض دارند.

از آنجایی که تعداد دارندگان سهام عدالت بیش از ۴۹ میلیون نفر است و سود سهام ۴۳ میلیون نفر واریز شده، بنابراین شش میلیون نفر سود نگرفته‌اند که احتمالا بخشی از آنها سهامداران فوت شده هستند.

اما در خصوص دیگر سهامداران مدیر شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام کرد که اطلاعات بانکی حدود دو میلیون نفر اشتباه بوده است. یعنی حدود دو میلیون نفر از دارندگان سهام عدالت شماره شبای خود را اشتباه اعلام کرده‌اند. یا شماره شبای اعلام شده به مدت شش ماه راکد بوده است. یعنی واریز سود برای دو میلیون نفر به سال بعد موکول شده است. این افراد باید به بانک مراجعه کنند و مسدود ی حساب بانکی خود را رفع کنند.

همچنین در خصوص کسانی که نسبت به مبلغ سود سهامشان اعتراض دارند شرکت سپرده گداری مرکزی اعلام کرده است:

سهامداران عدالت برای اطلاع از مبلغ واریز سود سهام سال مالی منتهی به اسفند ۱۳۹۹ می‌توانند با ورود به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به نشانی www.ddn.csdiran.ir مراجعه کنند.

سهامداران عدالت می‌توانند علاوه بر روش فوق، با تماس مرکز تماس ۱۵۶۹ داخلی ۱ و تارنمای www.sahamedalat.ir نسبت به واریز سود سهام عدالت خود مطلع شوند.